Skupina Massriot od začiatku tohto roka vydáva v poradí už tretí singel aj s videoklipom, nejde však o úplnú novinku. Rožňavčania pre svojich fanúšikov pripravili prekvapenie vo forme maďarskej verzie ich novoročného singla Bude To Fajn. Okrem jazyku sa menili aj nástroje, banjo nahradil cimbal, pribudol kontrabas, aj akordeón. Skladba nesie príznačný názov „Minden Jó Lesz“, v preklade „všetko bude dobré“ alebo aj „Bude To Fajn“.

„Ku maďarskému, ale aj slovenskému folklóru tradične patria aj nástroje, ako cimbal, akordeón, kontrabas, či husle. Chceli sme poukázať aj na to, že práve tieto nástroje sú v modernej pop-music krásne využiteľné ale hlavným dôvodom bolo priblížiť naše posolstvo práve maďarskej menšine a maďarsky hovoriacim ľuďom, ktorých je na celom svete asi 15 miliónov a jemne poukázať aj na to, že naše dva národy majú, ako hudobne, tak aj hodnotovo, dosť veľa spoločného,“ vyjadril sa Robo Šimko, spevák skupiny Massriot, ktorý je tiež členom práve maďarskej menšiny, žijúcej na Slovensku.

Massriot teda touto novinkou búra hranice a chce zbúrať aj skryté predsudky a ešte viac tým upevniť priateľské puto členov oboch národností.

Skladba Minden Jó Lesz vyjde 9. apríla 2021 na všetkých streamovacích platformách a videoklip zverejnia v online premiére na sieti YouTube o 18. hodine v ten istý deň.

Projekt Massriot – Minden Jó Lesz je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Pozrite si náš teaser ku skladbe 😊